Nilgün Mercan | Handmade Jewelry

Takı kendi dilini konuşur, kelimeler olmadan anlamını fısıldar bize. İster alınan ister verilen bir hediye olsun, duygunun en güzel ifadesidir. Hissettirmek istediğiniz ne varsa sizin yerinize anlatır. Kelimeler anlamını bulmadan önce metal, ustasının elinde şekillenmeyi bekler. Sadekardır metale ruhunu veren, ateşle imtihan eden ve konuşturan. Ustasının elinde, taşların ışıltısıyla hayat bulur ve kendi hikayesini anlatmayı bekleyen bir mücevhere dönüşür.

Nilgün Mercan 1974 Almanya doğumludur. Geleneksel el sanatlarına ve mücevher tasarımına olan ilgisi onu kuyum sanatına yöneltti. 2012 yılında metalin, ateşin ve taşların büyülü dünyasına adım atarken çıktığı bu uzun yolculukta, gönlünü bu sanata vermiş , Sadekar Mehmet Nasuh Ortak tan kuyumculuk eğitimi almaya başladı. Hayal dünyasını ve tasarımlarını ileriye taşımak adına sabır ve merakla , eğitimlerine devam etmektedir.

Kimi zaman geleneksel motiflere olan ilgisini modern tarzda yorumlayıp, kimi zaman da doğal temaları harmanlayarak el yapımı mücevherler tasarlıyor. Gümüş üzerine altın kaplama ve yarı değerli taş kullandığı ürünlerinde amacı , geleneksel el işçiliğinin sürdürerek , sadeliği, zerafeti ve estetiği yansıtmak.

2013 Yılı Zeugma Lions Kulübü , Down Sendromlu çocuklar yararına, Karma Kuyumculuk Sergisi ve 2015 Yılı Zeugma Lions Kulübü, Kanserli çocuklar yararına , Tarihten Gelen Pırıltılar adlı karma kuyumculuk sergilerine katılmıştır.

Nilgün Mercan , sizi özel ve ayrıcalıklı kılan, tarzınızı yansıtan, naif çizgisini taşların ışıltısı ile buluşturan tasarımlar sunar.

İletişim